Fototapeta "Szum natury" - Fototapeta w łazience

Fototapeta do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które zazwyczaj dekorowane jest w dosyć schematyczny sposób – kafelki połączone z ewentualnymi dekorami naściennymi. Dodatkowo dobrana armatura oraz dodatki – to standardowy przepis na stworzenie estetycznej i poprawnej łazienki. Jeżeli dla Ciebie to nadal za mało i chciałbyś, żeby to pomieszczenie zostało zaaranżowane w nietypowy sposób, to zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu. Fototapeta do łazienki to sposób na nowoczesną odmianę.

Fototapeta "Subtelność natury" - Fototapeta do łazienki

Urządzanie łazienki wbrew pozorom nie jest zbyt łatwym zadaniem. Głównie ze względu na to, że zazwyczaj dysponujemy niewielkim metrażem, który należy traktować z rozwagą i zachowaniem zasad ergonomii. Pomysłem, jaki można z powodzeniem wykorzystać w nawet niewielkich rozmiarów łazience jest fototapeta wodoodporna. To doskonałe rozwiązanie estetyczne sprawdzające się w każdego typu łazience o dowolnym metrażu. Kluczowe w tym przypadku jest odpowiednie dobranie wzoru bądź motywu fototapety do konkretnego pomieszczenia. Wybierając taką dekorację naścienną nie będziesz musiał martwić się o utrzymanie czystości, ponieważ powierzchnia tapety jest łatwa do umycia, a dodatkowo nie wchodzi w reakcję z detergentami, dzięki czemu nie musisz się zastanawiać, czy szybko się uszkodzi. Jest to możliwe dzięki specjalnemu tworzywu, z którego jest wykonana.

Jakie wybrać fototapety do małej łazienki?

Fototapeta "Łap za ster!" - Fototapeta w łazience
To zadanie nie jest tak łatwe jak w przypadku łazienki o większym metrażu, jednak jest ono możliwe do zrealizowania przy odrobinie wysiłku. Podstawowymi zasadami, które musisz przestrzegać jest dobranie motywu do typu wnętrza. Przy przestronnych łazienkach ograniczeń jest znacznie mniej – bez problemu możesz pokusić się o fototapetę na całą ścianę ze zdjęciem morza lub grafiką z motywem morskich fal – w kontraście z bielą armatury taka tapeta będzie prezentować się doskonale w jasnym i przestronnym pomieszczeniu. W takim też sprawdzą się żywe barwy i kontrastujące kolory na fototapecie. W mniejszych łazienkach powinieneś unikać dużych wzorów, znacznie lepiej sprawdzi się fototapeta do łazienki w miarę jednolita lub z mniejszymi wzorami.

Fototapeta "W przepięknej brzasku godzinie" - Fototapeta do łazienki
Dobrym pomysłem będzie również zaaranżowanie tylko części ściany fototapetą zamiast całej – w takiej sytuacji zyskasz ciekawy element dekoracyjny, a jednocześnie nie przytłoczysz wizualnie i tak niewielkiego pomieszczenia. Jeśli chodzi o inspirację, to może być to fototapeta do łazienki z leśnym motywem umieszczona jedynie za umywalkami bądź wizerunek wodospadu na tle ściany w podobnym odcieniu co tapeta – taki zabieg również pozwoli na niezmniejszenie wizualne pomieszczenia.

Podstawowe zasady aranżacji fototapety w łazience

Fototapeta "Odpływając w morską toń" - Fototapeta w łazience
Bez względu na to, jakim metrażem łazienki dysponujesz, powinieneś bez najmniejszego problemu dobrać do niego odpowiednią fototapetę. Kluczowe jest to, aby stylistycznie i rozmiarowo pasowała ona do przestrzeni pomieszczenia. Łazienka jest miejscem, gdzie relaksujesz się w wannie, dlatego warto stawiać na kolory bądź zdjęcia, które kojarzą się z odprężeniem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się motywy i kolorystyka leśna, morska czy botaniczna. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie przyjemna w odbiorze. Pamiętaj, aby nie przytłoczyć i tak niewielkiego pomieszczenia nadmiarem dodatków, wybieraj utrzymane w podobnej do tapety kolorystyce. Zachowując te kilka podstawowych zasad z całą pewnością uda Ci się stworzyć spójną i estetyczną przestrzeń łazienki.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *