Czarno-biała fototapeta do łazienki - Demural

Czarno – biała łazienka…to się może udać!

Czerń w duecie z bielą to synonim elegancji, duża dawka prostoty i minimalizmu w najlepszym stylu. Pojawia się zatem w wnętrzach coraz częściej. Najczęściej zdarza się jej rozgościć w pokoju dziennym, niekiedy pojawia się też w przestrzeni kuchennej, nie brakuje jej również w nowoczesnych sypialniach czy też w przestrzeniach biurowych. A gdyby tak pojawiła się ona w łazience, czyli tam, gdzie relaksujemy się podczas wieczornej kąpieli i czerpiemy energię na cały dzień w czasie porannego prysznica? Tak, fototapeta czarno-biała to bez wątpienia udany koncept projektantów, który warto wziąć pod uwagę podczas urządzania lub remontowania owej przestrzeni!

Fototapeta czarno-biała w łazience? Jesteśmy na tak!

Dlaczego ta właśnie kolorystyka obroni się w łazienkowej przestrzeni? Przede wszystkim jest ona w stanie najlepiej podkreślić jej nowoczesny charakter, wszak biel i czerń nie bez kozery uważane są za kwintesencję minimalizmu i prostoty. To jednak jeszcze nie koniec zalet tego mariażu barw. Wspomnijmy jeszcze, że świetnie pasuje on także do innych kolorów, nie wywołując niechcianego efektu aranżacyjnego kiczu czy też chaosu. Z bielą i czernią jest też tak, że nadmiernie nie rzucają się one w oczy, nie dominują w przestrzeni za wszelką cenę, ale znakomicie się w niej komponują, dając w rezultacie znakomite efekty wizualne.

Fototapeta Kostki 3D - Fototapeta czarno-biała - Demural
Fototapeta „Kostki 3D „

Niech nikomu nie wydaje się, że fototapeta czarno-biała to model niszowy, dostępny w niewielu modelach, mało popularny i stojący gdzieś na uboczu w świecie aranżacji przestrzeni. Absolutnie tak nie jest, projektanci naściennych dekoracji robią bowiem wszystko, by przygotować dla kupujących szalenie modne, stylowe, niebanalne egzemplarze. Nierzadko są one tworzone w najpopularniejszej ostatnio technologii 3d, dzięki czemu powiększają optycznie przestrzeń łazienki (a dodać trzeba, że zwykle w polskich domach i mieszkaniach nie ma ona imponujących rozmiarów).

Popularne wzory, czyli na co warto się zdecydować?

Przestrzeń łazienkowa domaga się naszej uwagi. Nie może być urządzona po macoszemu, bez pomysłu, jakkolwiek, bo przebywanie w niej na pewno nie będzie wówczas należało do przyjemnych. Kiedy zatem myślimy o tym, by jej głównym elementem dekoracyjnym stała się właśnie fototapeta czarno-biała, zastanówmy się, jaki konkretnie model najlepiej się w naszym indywidualnym przypadku sprawdzi. A rozwiązań jest naprawdę wiele, możemy zdecydować się między innymi na:

  • czarno-biały pejzaż
  • czarno-białe wzory geometryczne
  • czarno-białe portrety
  • czarno-białe motywy zwierzęce
  • czarno-białe panoramy miast
  • czarno-białe motywy florystyczne
Fototapeta Klasyczna czerń i biel - Fototapeta czarno-biała - Demural
Fototapeta „Klasyczna czerń i biel”

Gdyby jakiś czas temu ktoś powiedział, że chciałby zamontować fototapetę w łazience, z pewnością wielu dziwiłoby się temu. Tak, rzeczywiście, przestrzeń ta była uznawana za nazbyt problematyczną do tego typu dekoracji. Dzisiaj jednak są one tworzone z tak wielką dbałością o szczegóły, że ich trwałość i wytrzymałość także reprezentuje najwyższy poziom. Warunki łazienkowe są im niestraszne!

Fototapeta Panorama Gór - Fototapeta czarno-biała - Demural
Fototapeta „Panorama Gór”

Kiedy będziemy decydować się na wzór dla siebie, pamiętajmy o tym, że musi on zostać dopasowany do stylu panującego w przestrzeni. Jednak nietrudno jest dziś spełnić ten warunek, ponieważ fototapeta czarno-biała występuje dziś w imponującej ilości rozmaitych modeli. Każdy może więc zabawić się w grę tych barw, fundując sobie dzięki temu stylową i niebanalną przestrzeń łazienkową!

2 komentarze

  1. Mi się bardzo podobają czarne łazienki! Mój przyjaciel niedawno robił remont łazienki i wybrał właśnie czarną. Wygląda wspaniale!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *