Fototapety do małej kuchni - Demural

Pomysły na fototapety do małej kuchni

Tak naprawdę to tutaj toczy się życie rodzinne. Tutaj przygotowujemy pyszne (a jakże!) posiłki, tutaj niekiedy też je zjadamy, jeśli nie mamy odrębnej jadalni. To tutaj panuje cudowna, atmosfera pełna ciepła, to tutaj zapachy pieczonych ciast czy też aromatycznych mięs zachęcają nas do konsumpcji. Kuchnia. Pomieszczenie, które niezwykle często jest w naszych mieszkaniach i domach niezbyt duże. Zwykle projektanci przestrzeni wolą dać nam większy pokój dzienny czy sypialnię, kuchenną przestrzeń traktując nieco po macoszemu. Ale przecież nawet gdy nie jest ona zbyt obszerna, może się taka wydawać. Fototapety do małej kuchni to znana recepta na wnętrzarski sukces!

Niech małe stanie się większe!

Przynajmniej optycznie możemy jak najbardziej osiągnąć taki właśnie efekt. Wystarczy tylko, że fototapeta w małej kuchni zostanie wybrana zgodnie z wytycznymi. A co to za wytyczne? Nic skomplikowanego, wybieramy po prostu takie naścienne dekoracje, które słyną z właściwości powiększających optycznie przestrzeń. Przedstawiamy zatem pięć najlepszych propozycji:

  • Trójwymiar

Moda na trójwymiar trwa w świecie aranżacji wnętrz w najlepsze. Dzięki tego typu fototapetom zyskujemy efekt iluzji optycznej, to zaś bardzo pomaga nam w tym, byśmy odbierali przestrzeń jako naprawdę dużą, obszerną i rozległą. Jakie egzemplarze są szczególnie polecane do kuchennych przestrzeni? Tak naprawdę wszystko uzależnione jest tutaj od tego, w jakim klimacie urządzone jest wnętrze. Jeżeli na przykład mamy do czynienia z bardzo nowoczesną kuchnią, spokojnie wybrać możemy model utrzymany w stylu industrialnym czy loftowym. Czarno – biały wir albo monochromatyczne geometryczne wzory to na pewno doskonały trop!

Fototapeta ścieżkami przeszłości - Fototapety do małej kuchni - Demural
Fototapeta „Ścieżkami przeszłości”
  • Jasne kolory

Fototapeta w małej kuchni po prostu musi być jasna. Pamiętajmy wszak, że ciemne kolory słyną z tego, że optycznie naszą przestrzeń pomieszają, a przecież o zgoła odmienny efekt nam chodzi. Wybierajmy zatem z chęcią biel, rozbieloną żółć czy też bardzo jasny odcień szarości. Wszystko, co jasne, będzie tutaj naszym sprzymierzeńcem. Na szczęście w sprzedaży jest dziś bardzo wiele modnych modeli utrzymanych w takich właśnie barwach, więc na pewno znajdziemy dla siebie coś naprawdę interesującego. To będzie piękna kuchnia – choć nieduża, to sprawiająca wrażenie całkiem sporej.

  • Duże printy

Drobny kwiatowy rzucik, niewielka krateczka, małe wzory – to zdecydowanie się nie sprawdzi, bowiem może nam przestrzeń bardzo przytłoczyć i sprawić, że podkreślone zostaną jej małe wymiary. Jeśli zatem decydujemy się już na jakiekolwiek wzory (bo przecież możemy kompletnie je wykluczyć i wybrać monochromatyzm), niech będą one duże. Pokaźnych rozmiarów liście drzew, duże figury geometryczne – to się na pewno sprawdzi i taka fototapeta w małej kuchni będzie odpowiednia!

Fototapeta Odrobina naturalności - Fototapety do małej kuchni - Demural
Fototapeta „Odrobina naturalności”
  • Motyw tunelu

Zastosowanie motywu tunelu (który łączy się wszak nieco z pierwszym podpunktem, bo również utrzymany jest w technologii trójwymiarowej) to kolejna znakomita opcja na to, by nieduża kuchnia wydawała się być pomieszczeniem całkiem obszernym.

  • Pasy w roli printu

Jeżeli będziemy mieli ochotę nasza kuchnie optycznie poszerzyć, zastosujmy koniecznie pasy poziome. Kiedy jednak naszym celem jest jej podwyższenie, pionowe będą idealnym rozwiązaniem.

Fototapety do małej kuchni – i jest pięknie!

Fototapeta W twardej skorupce - Fototapety do małej kuchni - Demural
Fototapeta „W twardej skorupce”

Nie trzeba robić drogiego i niezwykle czasochłonnego generalnego remontu, nie ma konieczności wymiany mebli czy wykonywania innych skomplikowanych działań w celu optycznego powiększenia tej przestrzeni. Odpowiednio dobrana fototapeta w małej kuchni może czynić prawdziwe aranżacyjne cuda!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *