Fototapeta z kawą - Demural

Fototapety z kawą do kuchni i jadalni – alternatywa dla płytek

Płytki ceramiczne jeszcze do niedawna stanowiły najbardziej praktyczną formę wykończenia ścian w kuchni. Mają niewątpliwie swoje plusy: są odporne na wodę i wilgoć, a ich gładka powierzchnia jest bezproblemowa, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Coraz częściej jednak decydujemy się ozdabiać ściany w kuchni modnymi fototapetami, które wykazują takie same właściwości jak płytki, a dodatkowo, efektownie wyglądają. Fototapety do kuchni są wykonane ze specjalnych materiałów, odpornych na warunki panujące w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Mnogość wzorów fototapet sprawia, że będziemy mogli wybrać ten, który najlepiej pasuje do kuchennych wnętrz lub do jadalni.

Fototapeta z kawą

Miłośnikom porannej kawy z pewnością przypadną do gustu motywy przedstawiające ich ulubiony napój energetyczny, znany i używany od wiele stuleci. Picie kawy stało się uroczystą ceremonią w wielu krajach, mającą mistyczny sens. Palenie ziaren kawy, a następnie mielenie i na koniec warzenie według ściśle określonej receptury. Przestrzeganie porządku poszczególnych czynności i stosowanie odpowiedniej ilości składników pozwala uzyskać wspaniały, aromatyczny napar. Kawa warzona według tradycyjnej receptury smakuje wyśmienicie. Niestety, nie mamy wiele czasu, aby podążać za klasycznymi przepisami baristów. Jeśli zależy nam na szybkim pobudzeniu, po prostu wsypujemy do kubka łyżeczkę kawy i zalewamy wrzącą wodą. Kawa oprócz walorów smakowych i zapachowych posiada także walory estetyczne. Charakteryzuje się piękną, głęboką brązową barwą. Kolor ten kojarzy się ze stabilnością, spokojem i harmonią. Ma działanie uspokajające, wspomaga koncentrację oraz ułatwia przyswajanie wiedzy. Motyw kawy na ścianie sprawi, że pomieszczenie stanie się ciepłe i przytulne, a przebywanie w nim zadziała jak kubek mocnego espresso.

Fototapeta Łyżka stylu - Fototapeta z kawą - Demural
Fototapeta „Łyżka stylu”

Fototapety z kawą to propozycja dla największych miłośników tego napoju. Fototapety przedstawiające filiżankę gorącej kawy nie tylko upiększają wnętrze kuchni i jadalni, ale również wprowadzają nas w dobre samopoczucie. Takie ozdoby sprawią, że każdy poranek rozpoczniemy w doskonałym humorze.

Picie kawy w towarzystwie wielkoformatowego zdjęcia przedstawiającego nasz ulubiony napar sprawi, że każdy łyk będzie smakować wyśmienicie.

Fototapeta Aromatyczna mapa - Fototapeta z kawą - Demural
Fototapeta „Aromatyczna mapa”

Fototapety z kawą najlepiej prezentują się w kuchni lub jadalni. Okrągłe ziarenka, filiżanki pełne gorącego nektaru, kuszące gęstą pianką i artystyczne ujęcia klasycznych młynków do kawy – jedno spojrzenie na taką fototapetę wystarcza, by zaspokoić głód i zafundować sobie solidną dawkę energii.

Fototapeta z kawą do kuchni i jadalni – jak wybrać?

Fototapeta Młynek do kawy - Fototapeta z kawą - Demural
Fototapeta „Młynek do kawy”

Wybierając fototapetę do kuchni, należy wziąć pod uwagę wszystkie cechy tego pomieszczenia, a mianowicie: zwiększoną wilgotność i potrzebę częstego czyszczenia na mokro w celu utrzymania należytej czystości w pomieszczeniu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będą tapety wykonane z materiałów zmywalnych, np. fototapeta z kawą winylowa pokryta laminatem. Doskonale znoszą one wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, mycie na sucho i mokro, nawet mocnymi detergentami, są także wodoodporne, nawet znaczne zmoczenie wodą jest nieszkodliwe dla tapety.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *