Fototapeta światła miasta - motyw miasta na ścianie - Demural

Motyw miasta na ścianie

Stworzenie nowoczesnego, a jednocześnie wysmakowanego mieszkania lub domu wymaga odrobiny wysiłku podczas jego aranżacji i dekorowania. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci osiągnąć ten efekt bez większego wysiłku. Przedstawiamy motyw miasta wykorzystany jako dekoracja wnętrza.

Jeżeli Twoim celem jest stworzenie wysmakowanej przestrzeni, która jednocześnie będzie przytulna i przyjazna dla domowników, to warto zdecydować się na motyw miasta na ścianie.

Być może zastanawiasz się, jakich walorów estetycznych dostarczy Ci wizerunek miejski w salonie, jadalni czy sypialni. Otóż dobrze dobrana fototapeta naścienna będzie prawdziwą ozdobą danego pomieszczenia. Aby odpowiednio dopasować motyw miasta do istniejącej lub powstającej aranżacji, warto pamiętać o kilku prostych trikach.

Fototapeta a charakter pomieszczenia

Nie bez znaczenia jest fakt, gdzie zamierzasz zlokalizować swoją fototapetę. Jeśli ma się znaleźć w salonie, to możesz sobie pozwolić na większą dozę szaleństwa, gdy chodzi o dobór kolorystyki.

Fototapeta słoneczne miasto - Motyw miasta na ścianie - Demural

Salon lub jadalnia to miejsca, gdzie spędza się czas za dnia i wieczorami. Zatem warto zadbać o to, aby te pomieszczenia nie były przygnębiające i nie sprawiały wrażenia zatłoczonych. Z tego względu świetnie sprawdzą się tutaj lekkie kolorystycznie panoramy miejskie przedstawiające jasne, dzienne pejzaże miasta – np. słoneczne widoki pejzaży miejskich zlokalizowanych nad rzeką czy jeziorem.

Z drugiej strony, jeżeli posiadasz kolorowe umeblowanie (np. żółtą, wyrazistą kanapę) lub liczne, barwne dodatki, to możesz pokusić się o czarno-białą fototapetę, która doda powiewu świeżości danemu pomieszczeniu, a jednocześnie nie wprowadzi dodatkowego chaosu do aranżacji.

Fototapeta Miasto Nocą - Motyw miasta na ścianie - Demural

Kiedy chciałbyś zastosować fototapetę w sypialni, to również powinieneś dobrać jej kolorystykę do charakteru pomieszczenia. Pamiętaj o tym, że jest to miejsce, w którym zrelaksujesz się po całym dniu, dlatego nie powinno być one przepełnione wizualnymi rozpraszaczami. Dotyczy to także fototapety. Kolorystyka sypialni najlepiej, jeśli jest w stonowanych, nawet ciemniejszych barwach, które będą sprzyjać atmosferze relaksu. Bez najmniejszego problemu znajdziesz fototapetę z motywem miejskim, która wpisze się w te założenia.

Do sypialni wybieraj zdjęcia miast nocą, panoramy miejskie z jaśniejącym nad nimi księżycem lub o zachodzie słońca. Zazwyczaj mają one stonowaną kolorystykę i fioletowo-granatowe odcienie, a co więcej stylistycznie nawiązują do charakteru sypialni.

Fototapeta a rozmiar pomieszczenia

Kiedy już wiesz, jak dobierać fototapety z motywem miejskim, to przyszedł czas na dopasowanie ich do wielkości danego pomieszczenia. Zasady są dosyć proste: do jasnych, przestronnych pokoi możesz zastosować większość z motywów ze względu na to, że nie przytłaczają one wizualnie.

Fototapeta różowe niebo nad miastem - Motyw miasta na ścianie - Demural

W mniejszych pomieszczeniach musisz wybierać krótsze ściany na umieszczenie na nich fototapety ze względu na to, że należy uważać, aby wielkopowierzchniowe zdjęcie optycznie nie zmniejszyło pomieszczenia. Decydując się na tapetę ze zdjęciem miasta w mniejszym pokoju, ogranicz liczbę mebli i dodatków. To pozwoli Ci na zbudowanie spójnej, atrakcyjnej wizualnie całości.

Jak widać na powyższych przykładach, motyw miejski na fototapecie może zostać dopasowany do każdego typu i wielkości pomieszczenia. Stosując powyższe zasady, bez większego problemu powinieneś dobrać motyw naścienny, który Cię zachwyci, a jednocześnie podkreśli atuty danego pomieszczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *