Spokojna przystań - Fototapety sepia

Fototapeta w sepii – pomysł na wnętrze z klimatem

Osoby, które urządzają własny dom czy mieszkanie stoją przed wyborem – mnóstwo kolorów czy tonacja czarno-biała? Tymczasem w rzeczywistości nasz wybór jest dużo szerszy. Coraz bardziej popularna staje się sepia, która sprawia, że nawet zwykłe zdjęcie staje się małym dziełem sztuki, pełnym klimatu i niezwykłej atmosfery.

Fototapeta "Odmierza czas" - Fototapety sepia

Przetwarzanie zdjęcia w sepii sprawia, że wszystko nabiera zupełnie innego wyrazu – bez względu na to, czy na fotografii są ludzie, krajobrazy, drzewa i kwiaty czy elementy martwej natury – przedmioty codziennego użytku, instrumenty, auta. Takie fototapety sepia z pewnością spodoba się osobom, które lubią niesztampowe i oryginalne rozwiązania, ale niekoniecznie nowatorskie i modernistyczne. Sepia każdemu wnętrzu nada zupełnie nowy klimat i niecodzienny wymiar. Sprawdzi się przede wszystkim w tych pomieszczeniach, które chcemy stylizować na tradycyjne, klasyczne lub retro. Dzięki sepii nawet najbardziej banalny przedmiot na zdjęciu będzie wyglądał niepowtarzalnie i – choć bez koloru – nabierze blasku.

Fototapety sepia nadają nowy wyraz codzienności

Fototapeta "Prywatna fontanna" - Fototapety sepia

Okazuje się, że brak kolorów wcale nie oznacza, że wnętrze będzie bez wyrazu. Za pomocą fototapety sepia (tutaj), każda ściana stanie się wyjątkowa. Brak kolorów zastępują tu setki odcieni, tworzących unikalną grę światła i cienia. Sepia na pewno spodoba się miłośnikom stylu retro. Dzięki unikalnej technice każde zdjęcie może wyglądać tak, jakby było zrobione kilkadziesiąt lat temu. Świetnie w sepii wyglądają zdjęcia wielkich metropolii i niewielkich miasteczek, tworzące na ścianach klimat zachęcający do przebywania we wnętrzu jak najdłużej. Ciekawym rozwiązaniem w sepii są też krajobrazy oraz portrety ludzi. Brak kolorów daje ogromne pole do popisu dla wyobraźni. Możemy wyobrazić sobie, jakiego koloru sukienkę ma na sobie kobieta na zdjęciu albo jaka jest barwa samochodu, który na naszej ścianie pędzi w dal w tajemniczym kolorze sepii.

Im mniej zauważalne tło, tym lepiej

Fototapeta "Falująca klisza" - Fototapety sepia

Aby efekt sepii naprawdę robił wrażenie, warto zadbać o to, by także pozostałe elementy wystroju pomieszczenia nie były krzykliwe i pełne barw. Kolorowe meble w połączeniu z sepią na ścianie raczej nie sprawdzą się za dobrze. Dużo lepszym rozwiązaniem będą stonowane kolory, delikatne pastele, które uwydatnią fototapetę wykonana w sepii. Ten rodzaj fotografii świetnie sprawdzi się w kuchni, w salonie czy sypialni. Będzie przyciągać oczy i sprawi, że banalne wnętrze nabierze charakteru, jakiego nie uzyskałoby przy wykorzystaniu nawet całej feerii barw.

Budowanie nastroju bez użycia barw, tylko cienia

Fototapeta "Łowca jeleni" - Fototapety sepia

Sepia buduje nastrój tajemniczości, odległości i sprawia, że każdy przedmiot, postać czy budynek wyglądają jak senne marzenie, zamglone i pełne niewyobrażalnej głębi. Jeśli poszukujesz pomysłu na wnętrze kompletnie inne niż wszystkie, sepia będzie świetnym rozwiązaniem. Efekt na ścianie na pewno zaskoczy każdego, a ciepły, przydymiony brąz stworzy klimatyczną, domową atmosferę nawet w nowoczesnym i pozbawionym duszy budownictwie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *