Fototapeta Podróże Kosmiczne - Fototapeta Kosmos - Demural

Fototapeta z motywem układu słonecznego

Dekoracja ścienna z motywem układu słonecznego będzie prawdziwą gratką dla każdego ucznia zafascynowanego astronomią. Jeżeli chciałbyś w ten sposób zaaranżować pokój swojej pociechy, to w tym artykule dowiesz się, jak zrobić to najefektywniej.

Pokój dziecięcy musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. To przestrzeń, w której dziecko bawi się, odpoczywa, a także uczy się. Z tego względu warto zapewnić maksymalny komfort uczniowi, aby bez najmniejszego problemu mógł odrabiać lekcje i przyswajać nową wiedzę w przyjaznej atmosferze.

Fototapeta Prywatna Galaktyka - Fototapeta Kosmos - Demural
Fototapeta „Prywatna Galaktyka”

Jako że to pomieszczenie musi mieć miejsce na łóżko, szafę na ubrania, komodę na zabawki, półkę na książki i biurko z krzesłem, to rozmieszczenie mebli w zazwyczaj niewielkim pokoju jest sztuką. Dodając do tego bardzo ciekawą i drobiazgową dekorację na ścianie, masz przed sobą nie lada wyzwanie, jeżeli chodzi o ergonomiczną aranżację całości.

Dobrym pomysłem jest podzielenie pokoju na strefę sypialnianą i strefę nauki oraz zabawy. Podział pozwoli nie tylko na łatwiejszą aranżację całości, ale przede wszystkim na bardziej optymalne korzystanie przez dziecko z przestrzeni pokoju.

Gdzie wpasować fototapetę z motywem układu słonecznego?

Układ słoneczny to świetny motyw na fototapetę dla każdego małego miłośnika lub miłośniczki astronomii. Fototapeta kosmos zazwyczaj jest w ciemnym kolorze, posiada wiele jasnych punktów, z tego też powodu dopasowanie jej do wnętrza dziecięcego pokoju może nastręczyć trudności.

Fototapeta Układ Słoneczny - Fototapeta Kosmos - Demural
Fototapeta „Układ Słoneczny”

• Wypełnienie wąskiej  ściany. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie jej na jednej, wąskiej ścianie, której nie zastawisz zbyt dużą liczbą mebli. Wtedy też będzie cieszyła oko w całej okazałości, a Ty unikniesz wizualnego chaosu w pomieszczeniu. Tego rodzaju motyw może sprawdzić się jako tło, na którym zostanie ustawione łóżko bądź biurko. Wybieraj meble należące do tych niższych lub bardziej ażurowych, aby nie zasłoniły atrakcyjnej grafiki.

• Kosmos za łóżkiem. Jeśli wybierzesz opcję z oklejeniem ściany graniczącej z jednym z boków łóżka, to taka fototapeta będzie wprowadzać atmosferę relaksu przed snem. Mały pasjonat astronomii będzie mógł się rozmarzyć o zostaniu kosmonautą.

• Galaktyka za biurkiem. Wybierając oklejenie ściany za biurkiem, powiążesz motyw fototapety, układ słoneczny oraz naukę razem. W tym przypadku dekoracja ściany będzie motywować i inspirować do uczenia się fizyki, astronomii oraz poszerzania swojej wiedzy w tych dziedzinach.

Fototapeta kosmos to nie wszystko

Pomimo tego, że dekoracja ścienna w postaci barwnej tapety z wizerunkiem układu słonecznego jest już bardzo wyrazistą ozdobą ściany, to nie możesz zapomnieć również o uzupełnieniu jej o odpowiednią kolorystykę mebli i charakter dodatków.

Fototapeta Kosmiczny Widok - Fototapeta Kosmos - Demural
Fototapeta „Kosmiczny Widok”

Przede wszystkim pamiętaj o unikaniu nadmiaru. Inne, wielobarwne i bardzo szczegółowe dekoracje na ścianę powinny zostać wykluczone już na starcie. Wybieraj raczej uniwersalne meble w stonowanych odcieniach, dzięki którym fototapeta kosmos będzie idealnie uzupełniona. Dodatki w postaci stojących dekoracji są w porządku, ale pod warunkiem, że nawiązują do głównego motywu i nie ma ich zbyt wiele.

Pokój dziecka to nie wystawa muzealna. Nie musi panować tu idealny ład kompozycyjny, który i tak zostanie szybko zaburzony przez zabawki i pomoce naukowe porozrzucane po całym pokoju. Pomimo tego warto zadbać, aby styl mebli, kolorystyka ścian oraz liczba dodatków grały ze sobą, tworząc spójną całość. Takie wnętrze będzie przyjemne w użytkowaniu, a co więcej, stanowić będzie idealne miejsce do relaksu oraz nauki dla Twojej pociechy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *