Geometria na ścianie - Fototapety z motywem geometrycznym - Demural

Geometria na ścianie – Fototapeta motywem geometrycznym

Motywy geometryczne w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że łatwo wpisać je w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza i można je łączyć dosyć swobodnie z szeroką gamą kolorów. Chciałbyś wiedzieć, jak zaaranżować swoje mieszkanie, aby wprowadzić do niego motywy geometryczne? Zobacz jak fototapeta geometryczna może w tym pomóc.

Na początku warto zastanowić się, w jakiej formie pragniesz wprowadzić wzory geometryczne do wnętrza domu. Czy ma być to forma dekoracji na ścianie, ozdób czy może wzorów na tekstyliach?

Fototapeta Geometria 3D - Fototapeta geometryczna - Demural
Fototapeta „Geometria 3D”

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na dekoracjach naściennych w formie fototapety, gdyż jest to relatywnie niedroga, a przede wszystkim efektowna forma ozdabiania ściany i nadawaniu charakteru całemu pomieszczeniu. Co jest niezwykle istotne przy formach geometrycznych. Dzięki szerokiej palecie i gamie różnorodnych wzorów powinieneś dosyć szybko odnaleźć taki, który wpasujesz w istniejącą aranżację domu lub stworzysz całkowicie nową.

Wzory geometryczne

Pierwszym elementem, na który musisz zwrócić uwagę przy wyborze fototapety geometrycznej jest rodzaj wzoru. Jeżeli chcesz, aby ściana pokryta była jednolitym, stonowanym wzorem, gdyż ma stanowić tylko i wyłącznie tło do umeblowania, to powinieneś skłonić się bardziej w stronę delikatnych figur ułożonych symetrycznie względem siebie w stonowanych lub pastelowych barwach.

Fototapeta Geometryczna Akwarela - Fototapeta geometryczna - Demural
Fototapeta „Geometryczna Akwarela”

Chcąc by wzór naścienny stanowił dominantę kompozycyjną, śmiało możesz zaryzykować zastosowanie figur w mocnych, kontrastujących odcieniach o ułożeniu asymetrycznym. Dzięki temu cała kompozycja będzie wydawać się bardziej dynamiczna i przyciągająca oko. Dysponując małym metrażem, zdecyduj się jedynie na częściowe pokrycie fototapetą ściany, tak aby nie zmniejszyć wizualnie pomieszczenia.

Zabawa formą – fototapeta geometryczna

W przypadku fototapety z motywem geometrycznym możesz bez problemu bawić się zarówno kolorem motywu, jak i jego kształtem. Do najbardziej popularnych figur należą trójkąty i kwadraty, ale możesz wybrać także te bardziej skomplikowane kształty, które wprowadzą odrobinę dynamiki na ścianie. Jeżeli to nadal mało dla Ciebie, to powinieneś zerknąć na geometryczne abstrakcje, które stanowią dominantę kompozycyjną i najważniejszy punkt dekoracyjny w pomieszczeniu. Z tego też względu najlepiej sprawdzą się w przestronnych pokojach, gdzie mogą zostać wyeksponowane w odpowiedni sposób.

Fototapeta Czarno Białe Kształty - Fototapety geometryczne - Demural
Fototapeta „Czarno Białe Kształty”

Motywy geometryczne znajdą zastosowanie na ścianie salonu czy jadalni. Także w pastelowych barwach z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako element dekoracyjny.

Fototapeta Kubiczny Kosmos - Fototapety geometryczne - Demural
Fototapeta „Kubiczny Kosmos”

Jak widzisz motywy geometryczne to dosyć elastyczny sposób na aranżację domu czy mieszkania. Tak naprawdę bez problemu można wprowadzić je do każdego typu pomieszczenia i jednocześnie osiągnąć inny, lecz nadal ciekawy efekt na ścianach. Jeśli gustujesz w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, to fototapeta geometryczna może okazać się dla Ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Z pewnością warto wziąć go pod uwagę przy komponowaniu elementów dekoracyjnych w domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *