Stwórz wyjątkową przestrzeń dla klienta – fototapety do salonu kosmetycznego

Przychodzi klient lub klientka do salonu kosmetycznego – to coraz częstsza historia, bo też coraz bardziej lubimy o siebie dbać. Zastanówmy się, czego oczekuje? Poprawy wyglądu, lepszej kondycji skóry, profesjonalnej obsługi, miłej atmosfery i ogólnego odprężenia. Jednak jest jeszcze jeden element, taki czynnik „x”, który składa się na całość odczuć i pozytywnych efektów tej wizyty. To oczywiście wystrój wnętrz w salonie. Wrażenia estetyczne decydują o stopniu zrelaksowania, ale także mają ogromny wpływ na to, czy klient chętnie tu wróci. Zainwestuj więc w efektowne i modne fototapety do salonu kosmetycznego, a szybko przekonasz się, że są elementem twojej kampanii marketingowej i zwiększają wymiernie twoje obroty.

Modne fototapety do salonu kosmetycznego

Planując wystrój swojego salonu kosmetycznego musisz oczywiście zadbać o spójność i ogólne, pozytywne wrażenie. Nie można jednak zapominać, że od takiego miejsca wymaga się także znajomości najnowszych trendów panujących w dziedzinie estetyki wizualnej. Dlatego dekoracje ścian salonu muszą koniecznie podążać za najnowszą modą. W ofercie Demural bez problemu znajdziesz zawsze aktualne wzory, a tutaj proponujemy ci kilka najpopularniejszych obecnie grup:

  • Orchidea – symbol harmonii na sto sposobów. Wszystkie kwiaty są piękne i z powodzeniem mogą zdobić każdy salon urody. Jednak to orchidee na stałe weszły do kanonu dekorowania takich miejsc. Ta tendencja wywodzi się aż ze starożytności, gdzie uważano ją za symbol miłości i płodności, ale także piękna. To kwiaty delikatne, ale o wyjątkowo ożywczym wyglądzie, więc doskonale pasują do udekorowania ścian twojej firmy, zarówno jako żywe okazy, jak i jako fototapety do salonu kosmetycznego.
Fototapeta Delikatna orchidea - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demural
Fototapeta „Delikatna orchidea”
  • Orientalne jing i jang. Przychodząc do takiego miejsca oczekuje się też często oczyszczenia i odzyskania równowagi, a nic tak doskonale nie podkreśla tego pragnienia jak ten znany symbol. Często bywa stosowany w nurcie feng shui, oznacza równowagę duchową, jest więc doskonałą dekorację w spa, gdzie często odzyskujemy również harmonię psychiczną.
Fototapeta Niebiańska wędrówka - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demural
Fototapeta „Niebiańska wędrówka”
  • Kobiece piękno. Do dekoracji ściennych w salonie kosmetycznym można także podejść bardziej marketingowo, bo czemu nie? Nic tak nie zachęca klientek do udoskonalania swojego wizerunku, jak widok innych pięknych i zadbanych kobiet. Dlatego od dziesiątek lat zarówno gabinety kosmetyczne, jak i zakłady fryzjerskie były ozdabiane plakatami i obrazami przedstawiającymi kobiecą urodę w pełnym makijażu i z misternie ułożoną fyrzurą. Fototapety do salonu kosmetycznego, które znalazły się w tej grupie to połączenie artystycznej grafiki, umiejętnego kadrowania fotografii i piękna kobiet.

Vintage otaczające przepychem. 

Jest jeszcze jedna struna, w którą warto uderzyć urządzając swój salon, dzięki której można zyskać i piękne wnętrza i zwiększoną ilość zadowolonych klientek. To stworzenie iluzji luksusu za pomocą fototapet do salonu kosmetycznego w stylu vintage. Są pełne wytwornego przepychu w postaci pikowanych ścian z diamencikami, imitacji złota, srebra, marmuru oraz innych, bardzo efektownych detali o ekskluzywnym wyglądzie. Podaruj swoim klientkom odrobinę luksusu, a efekty podkręć miłą atmosferą i dobrą kawą.

Fototapeta Modna kompozycja - Fototapety do salonu kosmetycznego - Demural
Fototapeta „Modna kompozycja”

Skutecznie zrelaksować można się także patrząc w dal na jakiś piękny krajobraz. Wiadomo jednak, że niewiele jest salonów kosmetycznych z widokiem na morze albo pasmo górskie. Można jednak za pomocą fototapet z pejzażami stworzyć tak mocną iluzję, że klientki siedzące w recepcji i oczekujące na zabieg będą już zrelaksowane, a nawet rozmarzone. Dzięki takiej oprawie graficzne zabiegów upiększających łatwo stworzysz w salonie atmosferę, która będzie zachęcać do następnych odwiedzin.

To wybrane grupy wzorów, które są obecnie najpopularniejsze w według nas najlepiej sprawdzają się w salonach piękności. Jeśli jednak masz własną koncepcję, przejrzyj też inne kategorie, nie barak tam wyjątkowych grafik i ciekawych inspiracji. Cel jest jeden, stworzyć za pomocą fototapet do salonu kosmetycznego taki klimat, który pozwoli klientkom wykorzystać maksymalnie te czas, rozluźnić się i poczuć luksusowo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *