Piękne fototapety dla dziewczynek – zobacz nasze pomysły

Kiedy w domu mieszka mała lub nieco większa księżniczka, każdy remont wygląda inaczej. Priorytetową sprawą zawsze jest wygląd jej pokoju, niezależnie od tego czy to maleństwo, które jeszcze nie rozumie tych zagadnień czy też mała dama, która ma już precyzowane preferencje i głośno je prezentuje. Wiadomo, że jej królestwo musi być po prostu piękne, a do tego konieczne są odpowiednie dekoracje, które między innymi ozdobią ściany. Na szczęście dzisiaj nie trzeba się męczyć niczego malować własnoręcznie, bowiem dzięki fototapetom dla dziewczynek można mieć na ścianie każdą bajkę, postać, wzorek, zwierzątko itp.

Piękne pastele dla najmłodszych księżniczek

Moda w zakresie urządzania wnętrz zmieniła się ostatnio dość mocno, także w zakresie dziecięcych aranżacji. Wciąż musi być kolorowo i bajkowo, ale w bardziej stonowanej odsłonie. Modne są piękne i delikatne pudrowe pastele, które pokochali zarówno rodzice jak i dzieciaki. Zauważyliśmy wszyscy, że ostre, krzykliwe barwy nie są konieczne do stworzenia ładnego pokoju dla dziecka.

Fototapeta Delikatne baloniki - Fototapeta dla dziewczynki - Demural
Fototapeta „Delikatne baloniki”

Mało tego, okazało się, że zbyt dużo bodźców kolorystycznych działa negatywnie na najmłodszych milusińskich. Mogą być nerwowe i nie wysypiać się. Z kolei kilkulatki mogą mieć dodatkowo problemy z koncentracją. Dlatego modne i specjalnie fototapety dla dziewczynek wyselekcjonowane na tak wczesny etap rozwoju zachwycają bajkową delikatnością.

Można przebierać we wzorach, począwszy od drobniutkich wzorków, a skończywszy na bajkowych postaciach na całą ścianę. W tej grupie, oprócz pastelowych odcieni, często zastosowanie znajduje także biel i modne szarości,. Stanowią świetną przeciwwagę dla słodkich kolorów.

Fototapety dla dziewczynek kilkuletnich – nie tylko na różowo!

Kiedy mała księżniczka trochę już podrosła i niebawem kończy przedszkole, warto zmienić aranżację jej pokoju. Ale uwaga, na ten kolejny etap w życiu czekają nieco inne, ale nadal ciekawe i wyjątkowe fototapety dla dziewczynek, które z powodzeniem odmienią pokój i będą jego główną dekoracją.

Fototapeta Słodka cegiełka - Fototapety dla dziewczynek - Demural
Fototapeta „Słodka cegiełka”

Wiadomo, że w tym wieku dzieci mają już wyraźne preferencje estetyczne, mają też ulubione bajki i bohaterów. Jednak drodzy rodzicie, nie załamujcie rąk, w ofercie Demural wybierzecie co trzeba. Jeśli pojawia się fascynacja kolorem różowym, która jest chyba najczęstszym przypadkiem, znajdziecie tu całą masę grafik z księżniczkami, jednorożcami czy słodkimi misiami w tych odcieniach. Ale jeśli okaże się, że wasza pociecha ma nieco odmienny gust od koleżanek, to także żaden problem. Są także inne fototapety dla dziewczynek:

  • Wesołe zwierzaki. Większość małych dziewczynek kocha zwierzątka, a w ofercie można znaleźć zarówno piękne zdjęcia ciekawych okazów, jak i wesołe rysunki. Obecnie bardzo modne są kotki, flamingi, a także wielokolorowe sówki.
  • Kolorowe kwiatki. Kwiaty zachwycają dziewczyny w każdym wieku, także te najmłodsze. Jeśli pokój dziewczynki jest zbyt mały, żeby dekorować ściany dużymi detalami, można wybrać jedną z uroczych łączek pełną barwnych, drobnych kwiatków.
  • Bajkowo-kolorowo. Poza fototapetami dla dziewczynek, gdzie bajkowy świat kręci się wokół różowego, jest też cała masa grafik z bohaterami ulubionych seriali, filmów i kreskówek w multi kolorowych wersjach.

Zmiana otoczenia dla wczesnej nastolatki

Kiedy dziewczynka wkracza w wiek nastoletni, nawet w ten zupełnie początkowy etap, musicie się liczyć z remontem jej pokoju wraz z wyraźną zmianą jego wyglądu. To konieczność, bo dotychczasowy, dziecinny pokój już nie wchodzi w ogóle w grę. Jednak i na tym etapie nadal dzielnie będą wam towarzyszyć fototapety dla dziewczynki w dużym wyborze, więc nie ma powodu do obaw. W tej kategorii znajdziecie również sporą rzeszę bohaterów z filmów, ale już nieco poważniejszych. Wiemy, że jest to także etap, kiedy pojawiają się pierwsze poważniejsze fascynacje przeróżnymi tematami. Wtedy nie musicie się trzymać zakładki z fototapetami dla dzieci, szukajcie razem tego, co w młodej duszy gra, np. kosmosu, kadrów z różnych zakątków świata, grafik sportowych, motywów muzycznych itd. Ważne, żeby stworzyć jej świat, w którym będzie się dobrze czuła. Nie należy też zapominać, że to także czas pierwszych miłości. Więc fototapety pełne serduszek również zajmują ważne miejsce w ofercie dekoracji ściennej dla dziewczynek.

Fototapeta Zabawne nutki - Fototapeta dla dziewczynki - Demural
Fototapeta „Zabawne nutki”

Można powiedzieć, że fototapety dorastają wraz z dziećmi. To wynika z ogromnej ilości dostępnych wzorów, ale także z tego, że po prostu w Demural wiedzą co modne i przede wszystkim, wiedzą jakie dekoracje lubią dziewczynki, nie tylko małe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *