Fototapety do przedszkola - Demural

3 inspirujące pomysły na fototapety do przedszkola

Przedszkolne przestrzenie…skupiska pełnych energii kilkulatków. Muszą być więc bajecznie kolorowe i pełne radości. Jednocześnie pamiętać należy o tym, że ma charakteryzować je ogromna dawka funkcjonalności, a pojawiające się w nich elementy muszą być trwałe i solidne, bo inaczej czekałaby je bardzo krótka historia. Okazuje się, że fototapety do przedszkola jest rozwiązaniem, na które pozostawić z całą pewnością warto. Jednak jaki model wybrać, kiedy producenci kuszą nas mnóstwem interesujących rozwiązań?

Tu liczy się kolor!

Tak, fototapety do przeszkolą muszą zdumiewać ilością kolorów. Umówmy się: dzieci nie są odbiorcami, którzy docenią chłodny i wysmakowany minimalizm czerni i bieli albo też typowe dla loftów ciemne, nasycone szarości. Tutaj muszą królować barwy intensywne, wesołe, wprawiające wszystkich w znakomity nastrój.

Fototapeta Przygoda w dżungli - Fototapeta do przedszkola - Demural
Fototapeta „Przygoda w dżungli”

A co z printami? Tutaj także zasady są jasno określone. Jest kilka rozwiązań, które wydają się być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o przestrzeń przedszkolną.

• Zwierzęta
Pierwszy pomysł na ozdobienie sali, w której przebywają dzieci, to urokliwe zwierzątka. Mogą być rzecz jasna postaciami z ulubionych dziecięcych bajek będących dziś na topie (wtedy na pewno maluchy będą się nimi zachwycać każdego dnia) albo po prostu animowanymi wizerunkami zwierzaków.

• Kreskówkowe postacie
Postacie kreskówkowe to także dobry trop. Chłopcy zachwyceni będą na pewno strażakami, pieskami i superbohaterami, dziewczynki zaś docenią piękno księżniczek oraz odwagę wspaniałych rycerzy, a także wspaniały wygląd miłych w dotyku kotków. Tego typu opcja jest w wielu przedszkolach wykorzystywana z ogromnym powodzeniem.

• A może trójwymiar?
Dzieciaki uwielbiają, kiedy na powierzchni ściany coś się dzieje. A gdyby tym czymś były właśnie wzory trójwymiarowe? Na pewno najmłodsi zachwycą się iluzją optyczną, którą się w tych przypadkach stosuje. Taka opcja jest też bardzo dobra pod względem praktycznym, można dzięki niej optycznie powiększyć niezbyt dużą przestrzeń, w której dzieci przebywają.

Fototapeta Bitwa na sowie głosy - Fototapety do przedszkola - Demural
Fototapeta „Bitwa na sowie głosy”

Fototapety do przedszkola – mnóstwo możliwości!

Modele przeznaczone do przedszkoli, żłobków i salek zabaw to dziś coraz więcej ciekawych, modnych i nowoczesnych egzemplarzy do wyboru. Nie tylko bardzo ciekawie się one prezentują, producenci zadbać muszą też o to, by były przykładem ozdób naściennych wykonanych z najwyższej jakości materiałów(a ponadto w pełni bezpiecznych dla zdrowia). Kolejną ważną zaleta jest ich trwałość i solidność, wszak zarządzający przedszkolem z pewnością nie mają zamiaru co sezon zmieniać aranżacji wnętrza tylko dlatego, że fototapeta nie przetrwała próby czasu.

Fototapeta Kraina śniegu - Fototapeta do przedszkola - Demural
Fototapeta „Kraina śniegu”

Pamiętajmy o tym, iż mówimy tutaj nie tylko o przestrzeniach, w których dzieci mają w przedszkolu zajęcia. To także stołówki, w których można wykorzystać egzemplarze przedstawiające kolorowe i pyszne (zachęcając jednocześnie maluchy do ich konsumpcji) owoce i warzywa. A na co można zdecydować się w przestrzeni łazienki, by fototapety do przedszkola miały walor edukacyjny? Tutaj zwierzaki, które myją ząbki, wydają się być rozwiązaniem idealnym. Zapowiada się stylowo udekorowane przedszkole!

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *