Obrazy do salonu - Demural

Jakie obrazy do salonu? Propozycje, pomysły i inspiracje

Dla zdecydowanej większości z nas salon stanowi serce domu. To wnętrze jest oblegane przez rodzinę po jej powrocie z pracy i szkoły, to tutaj toczy się tak naprawdę całe domowe życie. Trudno zatem byłoby wyobrazić sobie, by owa przestrzeń była przez nas traktowana po macoszemu, żeby zabrakło jej stylu, żeby pominąć dekoracje, które nadadzą jej charakteru. Okazuje się, że dobrze dobrane obrazy do salonu są w stanie uczynić prawdziwe aranżacyjne cuda! Na jakie modele radzą nam dzisiaj postawić specjaliści? Sprawdźmy to niezwłocznie!

Minimalizm czy bogactwo wzorów? Oto jest pytanie!

Tak naprawdę obrazy do salonu powinny być odzwierciedleniem preferencji domowników. Jeżeli zatem uwielbiają oni skrajny minimalizm i pokaźną dawkę prostoty, powinni koniecznie zdecydować się na to, by takie właśnie były ich naścienne dekoracje w tej przestrzeni. Oczywiście działa to również w druga stronę: jeśli interesują ich bogate wzory i intrygujące zdobienia, jak najbardziej powinni sobie takie zafundować. W tym drugim przypadku warto pamiętać, by nie przesadzić z ilością różnych wzorów na tej przestrzeni, bo wpadlibyśmy bardzo szybko w pułapkę aranżacyjnego kiczu.

Obraz Olejny zagajnik - Obrazy do salonu - Demural
Obraz „Olejny zagajnik”

Co z kolorystyką? Najmodniejsze dziś obrazy do salonu

Jakie kolory wiodą ostatnimi czas prym w polskich przestrzeniach salonów? Pokój dzienny jest nierzadko wnętrzem, w którym współgra z sobą szarość i biel, a są one w ciekawy sposób uzupełnione takimi barwami, jak choćby beż, jasny brąz czy też butelkowa zieleń. Jeśli chcemy więc, aby nasze obrazy do salonu były kontynuacja takiego właśnie trendu, koniecznie wybierzmy modele, w których te kolory będą występowały.

Obraz Balonem przez świat - Obrazy do salonu - Demural
Obraz „Balonem przez świat”

Nie jest to oczywiście jedyna droga do sukcesu, nie zapominajmy wszak o tym, że Polacy niekoniecznie urządzają swoje przestrzenie tak, jak im dyktują specjaliści w katalogach wnętrzarskich. Dlatego też jeśli przepadają wprost za zupełne innymi kolorami w swoich pokojach dziennych, jak najbardziej właśnie na nie powinni postawić. Wszak nie mogą być niewolnikami trendów, a moda powinna jedynie delikatnie podpowiadać im pewne rozwiązania.

Jeden? A może znacznie więcej?

Miłośnicy tradycji stawiają zwykle na to, by tylko jeden obraz mógł dekorować jedną powierzchnię ściany. Jest jednak i inna opcja, którą Polacy coraz częściej biorą pod uwagę. Stworzenie urokliwej galerii obrazów to niezwykle interesujące rozwiązanie, które ma w naszym kraju szereg zwolenników. Być może warto stworzyć w swoim salonie taki nietypowy kącik?

Popularne motywy!

Wzorów obrazów do wyboru jest dziś wiele, wiele tysięcy. Nie sposób więc polecić konkretne bez zobaczenia przestrzeni, w której miałyby się znaleźć. Są jednak pewne trendy, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Jakie konkretnie?

Obraz Abstrakcyjne morze - Obrazy do salonu - Demural
Obraz „Abstrakcyjne morze”

Miłośnicy dalekowschodnich klimatów koniecznie sprawić powinni, by to właśnie one pojawiły się w przestrzeni ich salonu. Motywy zen są bez wątpienia tymi, na które warto dzisiaj postawić. Miłośnicy tego, co niebanalne, powinni zaś wybrać abstrakcyjne obrazy umieszczone na obrazach, a poczują, że mają w swoim domu dzieło niczym z prestiżowej galerii sztuki. Nie brak także fanów martwej natury – im także daje się do wyboru całe mnóstwo interesujących opcji. A jeśli ktoś jest zagorzałym fanem pięknych pejzaży, niech jeden z nich wybierze do swojego salonu, a będzie to przestrzeń, w której rodzina chętnie spędzi czas.

Gotowi na metamorfozę swojego pokoju dziennego? Obrazy do salonu polecają się!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *