Jak i gdzie kupować fototapety?

Jak i gdzie kupować fototapety?

Gdy patrzysz na ściany i stwierdzasz, że czas na zmiany, kolejnym krokiem będzie wybór aranżacji i jej zakup. Jak kupować fototapety na wymiar, by mieć pewność, że będą ozdobą ściany i nie stracą na atrakcyjności po kilku miesiącach?

Fototapeta "W krainie zachodzącego słońca"

Po pierwsze – należy zwrócić uwagę na jakość, która zdecydowanie idzie w parze z ceną. Jeśli fototapeta u danego sprzedawcy jest znacznie tańsza od innych tapet na rynku, warto potraktować tę ofertę z dużą dozą ostrożności. Podejrzanie tania fototapeta będzie wykonana z kiepskiego materiału, który trudno będzie prawidłowo zamocować na ścianie. Co więcej, możemy też mieć pewność, że zdjęcie na fototapecie z upływem czasu zacznie blaknąc i zamiast ozdobą ściany stanie się wątpliwą, szpecącą dekoracją.

W sklepie online wybór masz nieograniczony

Kupno fototapety może też być trudne ze względu na przeogromny wybór wzorów i kolorów. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług sklepu internetowego (tutaj). Przede wszystkim dlatego, że w jednym miejscu można obejrzeć szereg wzorów, kształtów i kolorów, a także sprawdzić, jak wyglądają konkretne aranżacje ścienne w salonie, kuchni czy w sypialni. W sklepach internetowych łatwo też wyszukać konkretną fototapetę – wszystkie produkty są podzielone na kategorie, zarówno pod względem tematycznym, jak i funkcjonalnym – na pomieszczenia, w których najlepiej się sprawdzą. Można więc wybierać spośród szeregu fototapet przedstawiających martwą naturę albo z takich, które zostały stworzone do powieszenia w kuchni czy w sypialni.

Fototapeta "Zaskakująca natura" - Fototapety na wymiar

Zwróć uwagę na trwałość i odporność na uszkodzenia

Wybierając tapety do konkretnego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W przypadku łazienki musimy pamiętać, by ściana pokryta fototapetą była odporna na działanie wilgoci. Do takich „mokrych” pomieszczeń najlepiej kupować zalaminowane tapety winylowe na flizelinie. Trzeba też umiejętnie dobierać tapety do takich pomieszczeń, w których będą najbardziej narażone na uszkodzenia czy zniszczenia. Chodzi przede wszystkim o przedpokój, hol i kuchnię. W przedpokoju i holu najczęściej tapety są narażone na zgięcia, załamania oraz zniszczenia pod wpływem ocierania ubraniami. W kuchni natomiast aranżacja ścienna jest narażona na osadzanie się brudu oraz działanie wysokich temperatur. Takie tapety musza więc być wyjątkowo trwałe i mocne – zapomnijmy o papierowych dekoracjach.

Fototapeta "Z drugiego brzegu" - Fototapety na wymiar

Fototapety na wymiar

Decydując się na fototapetę musimy też zdecydować, czy chcemy, by pokrywała całą ścianę, czy tylko jakiś spory jej fragment. W przypadku fototapety na całej ścianie musimy dokładnie zmierzyć jej wymiary, by gotowa fototapeta była idealnie dopasowana do ściany. Bardzo często sklepy sprzedające fototapety, dodają kilka centymetrów naddatku, który podczas montażu można odciąć. Wtedy jej położenie będzie proste i daje pewność, że produkt będzie prawidłowo położony. W przypadku fototapety, która ma pokryć jedynie część ściany, sprawa jest dużo prostsza – wystarczy wybrać interesujący nas wymiar, zamówić i zainstalować gotową fototapetę na ścianie.

Fototapeta "Czerwone usta" - Fototapety na wymiar

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *