Fototapeta Bambus - Demural

Fototapeta z motywem bambusa

Motywy roślinne jako główny element dekoracyjny zazwyczaj sprawdzają się dobrze, zwłaszcza jeżeli zostaną połączone z niebanalnymi dodatkami. W tym artykule dowiesz się, jak wprowadzić motywy botaniczne do dekoracji naściennych we własnym domu lub mieszkaniu – fototapeta bambus.

Zieleń jest kolorem, który warto wykorzystać we wnętrzu. Jest to barwa uspokajająca, pozwalająca się na zrelaksowanie po ciężkim dniu w pracy. Wiele osób kojarzy zieleń w aranżacji jako jasnozieloną farbę na szpitalnych ścianach – nic bardziej mylnego! Ten kolor można odczarować w prosty sposób i w pełni wykorzystać potencjał soczystych odcieni zieleni we własnych czterech ścianach.

Fototapeta Schodami w bambusowym lesie - Fototapeta bambus - Demural

Jednym z pomysłów na to może być zastosowanie dodatków tekstylnych w wyrazistych, lecz stonowanych odcieniach zielonego – np. w postaci poduszek z motywem zielonych liści. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na wprowadzenie tego pozytywnego koloru do mieszkania, jest fototapeta bambus w odcieniach zieleni. Dobrą propozycją jest tapeta z wizerunkiem lasu bambusowego, który od pierwszego spojrzenia będzie kojarzył się z relaksującym, pełnym zieleni, ciekawych zapachów i spokoju miejscem. Piękna fototapeta, bambus jako motyw przewodni i zielony jako dominujący kolor to naprawdę idealne połączenie wpisujące się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, a także te odrobinę bardziej tradycyjne.

Taka dekoracja naścienna posiada wyjątkowe walory estetyczne, a dodatkowo jest pomocna w budowaniu klimatycznego wnętrza. Będzie ono sprawiało wrażenie przytulnego, a jednocześnie bardzo świeżego estetycznie.

W jaki sposób udekorować ścianę taką tapetą?

Fototapeta Pod liściami bambusa - Fototapeta bambus - Demural
Fototapeta „Pod liściami bambusa”

Szeroka na całą ścianę fototapeta bambus jako główne zdjęcie to idealna opcja dla przestronnych pomieszczeń, gdzie nie znajduje się zbyt wiele umeblowania lub przytłaczających dodatków. Sama tapeta z tak drobiazgowym motywem stanowi dekorację, którą warto z rozwagą dopełnić oszczędnie meblami w stonowanych barwach i klasycznych formach. Jako element dekoracyjny doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju przedmioty i dodatki z naturalnych materiałów: bambusa czy drewna. Wpiszą się one również dodatkowo w dalekowschodni klimat, który stworzy we wnętrzu fototapeta. Jest ona punktem najważniejszym i zarazem najbardziej dominującym w pomieszczeniu, dlatego dobrze jest dostosować resztę aranżacji stylistycznie do niej. Takie działanie pozwoli na skomponowanie spójnej całości, która przeniesie nas do krainy relaksu i Dalekiego Wschodu.

Jak inaczej zaaranżować bambusową ścianę?

Jeśli nie chcesz wschodniego stylu u siebie, to również możesz wykorzystać fototapetę z motywem bambusa, ale podejść do niej inaczej. Chcąc uzyskać bardziej nowoczesny efekt, potraktuj ją jako kolejny element dekoracyjny. Wykorzystaj jedynie fragment ściany pod fototapetę, nawiąż do niej kolorystycznie w dodatkach. Dobrym pomysłem będzie uzupełnienie zielonych motywów, złotymi dodatkami, które dodatkowo nadadzą szyku wystrojowi. Przy takim podejściu lepiej sprawdzą się zbliżenia na detale bambusa niż wizerunek lasu bambusowego, który sam w sobie zawiera wiele szczegółów i z tego powodu stanowi dominantę kompozycyjną.

Fototapeta Bambusowe zbliżenie - Fototapeta bambus - Demural
Fototapeta „Bambusowe zbliżenie”

Na powyższych przykładach widać, że fototapeta bambus jest dosyć uniwersalnym wzorem, który z łatwością wpiszesz w różne typy wnętrz i ich aranżacje. Jeżeli znudziły Ci się skandynawskie i monotonne wnętrza, to wprowadź do nich odrobinę świeżości za pomocą zielonej tapety!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *