Fototapeta kwiaty - Demural

Odpoczywaj wśród natury – Przegląd fototapet do sypialni z motywem kwiatów

Od wieków doceniamy piękno kwiatów, lubimy je oglądać w naturalnym środowisku, ale też często zapraszamy kwiaty do swoich domów. Albo w postaci naturalnej albo jako dekorację inspirowaną ich pięknem. Chętnie przyozdabiamy kwiatowymi motywami salony czy sypialnie, i te tradycyjne i te zupełnie nowoczesne. A w tej roli najlepiej sprawdzi się modna fototapeta z kwiatami, które mają niesamowity potencjał dekoracyjny. Dlatego warto przyjrzeć się zagadnieniu i sprawdzić, jakie mamy możliwości.

Fototapety z kwiatami pasują do aranżacji w wielu stylach

Kiedyś mogło się wydawać, że ściany całe w kwiatach pasują wyłącznie do wnętrz osób starszych albo tych urządzonych w stylu drobnomieszczańskim. Teraz jednak trzeba zrewidować ten pogląd, bo fototapeta z kwiatami mocno zrewolucjonizowała dziedzinę dekorowania ścian. Dzięki tej technice można podziwiać kwiatowe motywy w całkiem nowych osłonach, a konkretnie można mieć na ścianie każdy wymarzony wariant, od delikatnej łączki do ogromnych makro zbliżeń w mocnych kolorach. Możliwości jest tak wiele, że trzeba je dzielić na grupy, aby ułatwić wam wybór. A to kilka najpopularniejszych kategorii:

Fototapeta Tajemniczy ogród - Fototapeta z kwiatami - Demural
Fototapeta „Tajemniczy ogród”
 • Drobne łączki, klasyczne różyczki. Taka dość romantyczna i słodka dekoracja ściany świetnie pasuje do sypialni w angielskim stylu, z białą boazerią, sztukateriami, wielkimi poduchami i klimatycznymi lampami. Sprawdzi się też w sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, zwłaszcza w każdej pastelowej odsłonie.
 • Kwiaty w graficznej odsłonie. Kwiaty dobrze prezentują się na zdjęciach, ale ich wygląd inspiruje również do tworzenia ciekawych grafik, często bardzo artystycznych. Jedną z takich wersji możesz umieścić na ścianie sypialni i podświetlić dodatkowo z góry lub z boku, tworząc we wnętrzu wysublimowany klimat galerii sztuki.

  Fototapeta Kwiaty w akwareli - Fototapeta z kwiatami - Demural
  Fototapeta „Kwiaty w akwareli”
 • Monochromatycznie i nowocześnie. Wiadomo, że najpiękniejsze są kolory, jakie oferują nam kwiaty, ale warto też uwydatnić ich zróżnicowane i ciekawe kształty. Taką możliwość daje nam czarno- biała fotografia. Taka tapeta z kwiatami świetnie pasuje do nowoczesnych, monochromatycznych aranżacji.
 • Kwiatowy trójwymiar. Jedną z ciekawszych opcji jest fototapeta z kwiatami, pokazanymi jako przestrzenna kompozycja z wyraźną głębią. To dekoracja, która wciąga i tworzy klimat tajemniczości, a jednocześnie sprawia, że wnętrze zwiększa się optycznie. Ciekawy zabieg i bardzo ciekawe efekty.
 • Widok na ukwieconą łąką. To również dekoracja ścienna, która sprawi, że twoja sypialnia zyska optycznie więcej przestrzeni. Krajobraz z kwiatami na łące może być ujęty naturalnie albo zmodyfikowany przysłonami, które imitują mgłę lub całkiem zmieniają kolorystykę widoku. Tak można łatwo stworzyć zarówno sypialnię w stylu eko, jak i nowoczesne wnętrze z ciekawym ujęciem uroku kwiatów, które przełamie sterylny ład i prostotę.
 • Mega zbliżenie na kwiat. Nowoczesną sypialnię można też ozdobić jednym, dużym i wyrazistym motywem, np. ogromnym kwiatem w mocnym zbliżeniu. Takim, że można dostrzec wszystkie szczegóły struktury płatków i listków. To kwintesencja potencjału dekoracyjnego, jaki mają w sobie fototapety z oferty Demur. Żadna inna okładzina nie daje takich możliwości.
 • Kwiatki dla nastolatki. Sypialnia nastolatki może mieć wiele odsłon, w końcu to wiek, który miota się w poszukiwaniu swojego stylu. Ale nastoletnie dziewczyny często lubią po prostu wszystko co urocze i kobiece. I wtedy słodka fototapeta z kwiatami w różowych odcieniach to dekoracja idealna. Romantycznie, ładnie i przytulnie.

Fototapeta z kwiatami na miarę wnętrza

Fototapeta kwiatowe zbliżenie - Fototapeta z kwiatami - Demural
Fototapeta „kwiatowe zbliżenie”

 

Niezależnie od przyjętego stylu, warto zawsze pamiętać o proporcjach. Chodzi o to, żeby wielkość motywów kwiatowych na ścianie była dobrze dopasowana do rozmiarów pomieszczenia. Zbyt drobna łączka zginie w dużym wnętrzu, a z kolei ogromna różna na ścianie malutkiej sypialni szybko stanie się przytłaczająca i zacznie męczyć. Zachowanie proporcji sprawi, że fototapeta z kwiatami będzie mieć odpowiednią ekspozycję, a całość aranżacji stanie się efektowna, ale też harmonijna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *