Uwolnij swoje ściany dekorując wnętrza poprzez fototapety z końmi

Konie od wieków przykuwają ludzkie oko. Ich wielkość, wygląd, charyzma i piękno sprawiają, że są one wdzięcznym obiektem ogromnej ilości obrazów, rzeźb, grafik i fotografii. I praktycznie w każdej odsłonie zachwycają, niezależnie od tego czy uchwycone są w wersji statycznej, czy też w pełnym galopie. Skoro więc budzą w nas tyle emocji, a największe galerie szczycą się obrazami, które zdobią konie, czemu nie zdecydować się więc na jedno z pięknych ujęć lub grafik z tymi zwierzętami, w dużym formacie na ścianę? To doskonały pomysł, a fototapety z końmi to jedna z bardziej popularnych i lubianych kategorii wzorów.

Piękna fotografia, imitacja obrazu czy nowoczesna grafika?

Ta tendencja do uwieczniania piękna koni sprawiła, że i w naszej ofercie znalazło się wiele różnych odsłon. Oczywiście najliczniejszą grupę stanowią fotografie, bo to na nich konie prezentują się nie tylko pięknie, ale też naturalnie. To często ujęcia, które nie wymagają żadnej szczególnej obróbki graficznej ani poprawek. Piękno natury i energia w czystej postaci. Zasadniczo można podzielić fotograficzne kadry na statyczne i dynamiczne, czyli końskie portrety i ujęcia zwierząt w ruchu. Takie fototapety z końmi mogą znaleźć zastosowanie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w tradycyjnym tonie.

Fototapeta Galop o zachodzie słońca - Fototapety konie - Demural
Fototapeta „Galop o zachodzie słońca”

Druga grupa to zdjęcia koni, które zostały poddane komputerowym przeróbkom, dzięki czemu nabrały artystycznego i odrealnionego charakteru. To bardzo lubiane grafiki, które doskonale pasują do mocno nowoczesnych wnętrz, także tych o zupełnie minimalistycznym albo całkiem designerskim stylu. Tu można znaleźć konie całkiem białym lub czarnym tle, cwałujące po niebie, w płomieniach, po piaskach pustyni albo na tle artystycznej abstrakcji. W tej grupie można jednak znaleźć także zabawne przeróbki końskich paszczy albo konie wyskakujące przez dziurę w ścianie, czyli wzory dla użytkowników z dystansem do urządzania wnętrz albo dla nastolatków.

Pozostałe warianty to imitacje obrazów albo całkiem współczesne grafiki. To wzory o bardzo zróżnicowanych stylach, do przeróżnych wnętrz. Można tu znaleźć konia w stylu kossakowskim, który może zdobić tradycyjny salonik albo typową grafikę komputerową, którą z powodzeniem wpasujemy do całkiem nowoczesnego wnętrza.

Fototapeta Akwarelowa podróż - Fototapety z końmi - Demural
Fototapeta „Akwarelowa podróż”

W zależności od wybranego wariantu można uzyskać całkiem odmienne efekty dekoracyjne. My szczególnie polecamy wszelkie odmiany dynamiczne, bowiem konie w ruchu to energia sama w sobie, a taka dekoracja ma zdecydowany wpływ na klimat panujący potem w pomieszczeniu. Jeśli zadbasz o dobrą ekspozycję fototapety z końmi w galopie, przekonasz się, że ściana zacznie żyć własnym życiem, przestanie być zwykłym, nudnym kawałkiem muru.

Fototapety z końmi – tu konieczny jest balans rozmiarów

Często przy wyborze dekoracji ściennej z naszej oferty kierujecie się spontanicznymi odczuciami w wyniku estetyki, która wpadła wam w oko. Cieszymy się, że proponowane przez nas wzory znajdują waszą aprobatę, jednak w przypadku wariantów z końmi doradzamy wcześniejsze przemyślenie całej koncepcji dekoracyjnej.

Fototapeta Monochromatyczne konie - Fototapety z końmi - Demural
Fototapeta „Monochromatyczne konie”

Koń to duże zwierzę już w swojej naturalnej postaci, a co dopiero w powiększeniu na ścianie o sporych rozmiarach. To detal dekoracyjny, który będzie na pewno dominował we wnętrzu, dlatego zastosowanie takiej fototapety warto wcześniej dobrze przemyśleć. Bardzo ważny będzie tu dobry balans pomiędzy rozmiarem dekoracji, a gabarytem wnętrza. Jeśli dysponujesz dużym salonem, nie ma sprawy, możesz puścić wodze fantazji i wybrać całe stado pędzących koni albo jednego, ogromnego osobnika. Pięknie podświetl ścianę i napawaj się tym efektem. Jeśli jednak twój salon lub inne wnętrze, w którym chcesz mieć końską dekorację, jest niezbyt duży, radzimy zweryfikować rozmach. Wtedy być może lepszą opcją będą konie na odległym planie, a tym samym mniejszej postury.

Oczywiście nie mamy zamiaru ograniczać twojej dekoracyjnej fantazji. Chodzi nam o to, aby konie pięknie zdobiły twoją przestrzeń, ale nie narzucały w męczący sposób swojej dominacji. Wtedy będziesz cieszyć się ich pięknem przez długi czas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *