Fototapety z motywem lasu brzozowego. Klimatyczna metamorfoza twoich ścian.

Zgodnie z panującym modowym trendem chcesz wpuścić do swoich wnętrz trochę natury. Oczywiście, najlepiej prezentują się w tym wariancie wielkie przeszklenia w salonie, przez które po prostu widać naturalną roślinność, a po ich rozsunięciu można osobiście obcować z naturą. Jednak nie każdy z nas ma takie możliwości mieszkaniowe, co nie oznacza, że nie można mimo wszystko zafundować sobie choćby namiastki takich przyjemności. Sprawę może rozwiązać na przykład pięknie ujęty na fototapecie las brzozowy w dużym formacie na całą ścianę. Dlaczego proponujemy ci właśnie brzozy? Sprawdź, co oferuje ten widok i jak to można wykorzystać.

Fototapety las brzozowy – dwa warianty

Każdy las jest piękny i ma swój klimat, jednak brzozy są wyjątkowe. Mają drobne listki i smukłe pnie. Już samo to sprawia, że widok brzozowego lasu jest bardzo delikatny i w dyskretny sposób klimatyczny. Jednak to, co wyróżnia ten gatunek drzew na tle innych, to ciekawy wygląd kory, która jest biała, czasami jasnoszara z ciemnymi, nieregularnymi deseniami. Tu sama natura stworzyła design, który zawsze zachwycał i inspirował, jednak teraz dodatkowo wpisuje się w panujące trendy modowe. Dzięki temu fototapety z brzozami są niezwykle popularne i występują w trzech grupach.

Fototapeta Leśny zachód słońca - Fototapety brzozy - Demural
Fototapeta „Leśny zachód słońca”
  • Ujęcia lasu brzozowego. To wariant, który wpisuje się w tendencję opisaną na wstępie. Chcemy choćby w ten sposób obcować z naturą. Jeśli na fototapecie las brzozowy widać w pełnej krasie, najlepiej z pozycji pieszego i z bliska, mamy wrażenie, że to miejsce jest w zasięgu ręki. Dostajemy gratis dodatkową, optyczną przestrzeń, a spora ilość naturalnej zieleni działa kojąco na skołatane nerwy i zmęczony wzrok. We wnętrzu powstaje ciekawy klimat, ponieważ widok brzozowego lasu na sporo pozytywnej energii i ożywia każdą przestrzeń.
  • Zbliżenie na same pnie. Innym, równie ciekawym i lubianym wariantem są ujęcia, które całkowicie pomijają liście i poszycie leśne. Są kadrem wyciętym z kontekstu i zawierają wyłącznie fragmenty brzozowych pni. To fototapety, które doskonale sprawdzają się w postaci poziomego paska, który warto umieścić w podświetlanej, specjalnej wnęce, pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami kuchennymi albo jako dekorację np. nad linią boazerii. To wariant, który doskonale sprawdza się we wszelkich nowoczesnych wnętrzach.
  • Warianty graficzne. Uroda brzozowych pni stała się ogromną inspiracją do tworzenia ciekawych grafik. Kolorowe wersje rysunkowe brzozowych lasów doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, natomiast monochromatyczne grafiki to często element wielu designerskich salonów i sypialni, a także przestrzeni firmowych. Charakterystyczna delikatność grafik sprawia, że sprawdzają się jako elementy aranżacji w stylu skandynawskim.
Fototapeta Śniadanie w lesie - Fototapety brzozy - Demural
Fototapeta „Śniadanie w lesie”

Ciekawe triki na aranżację z lasem brzozowym

Kiedy zdobi fototapetę las brzozowy to już jest efekt wizualny sam w sobie. Zawsze jednak można podkręcić wrażenia wizualne i cieszyć się klimatycznym wnętrzem. Można na przykład stworzyć iluzję, która da wrażenie, że wystarczy jeden krok, aby znaleźć się w lesie. Postaw na tle dekoracji niską kanapę albo komodę. To zamaskuje łączenie fototapety z podłogą i fajnie podkręci efekt. Na bokach ściany warto także postawić wysokie rośliny doniczkowe, które zwiększą wrażenie obcowania z naturą i nawiążą do zieleni na fototapecie. Jeśli na ścianie zagościł wariant lasu brzozowego w pełnej krasie, przyda się bliskość dużego okna, które podświetli dekorację i zwiększy efekt leśnej głębi. Ten efekt można też zresztą zwiększyć decydując się na ujęcie lasu ze ścieżką, która stworzy wydłużoną perspektywę.

Fototapeta W brzozowym gaju - Fototapety brzozy - Demural
Fototapeta „W brzozowym gaju”

Kiedy znajdziesz się w lesie i masz okazję spoglądać na brzozowy las, na pewno odczuwasz dużą przyjemność. Tak to już jest z brzozami, ich dobra energia i uroda jest powszechnie znana. Dlatego też warto przenieść ten widok na swoją ścianę i mieć go na stałe. Fototapety las brzozowy tworzą miły klimat we wnętrzu i po prostu pięknie prezentują się na ścianie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *