Fototapety i obrazy – połączenie różnych dekoracji w jednym pomieszczeniu

Tapety i obrazy zdobią już nasze ściany od bardzo dawna. Te zestawienia bywają mniej lub bardziej udane, mniej lub bardziej gustowne, a także czasami mogą nudzić. Wiadomo, że tapetę na ścianie można co jakiś czas zmieniać, jednak już drogi obraz niekoniecznie. Na szczęście obecnie mam większe możliwości techniczne i nie musimy się już ograniczać. Nowoczesne obrazy na ramie można zmieniać często, bo nie generują dużych kosztów. Ale nawet stary, opatrzony już obraz można „ograć” na nowo, wtapiając go w nowocześnie udekorowane otoczenie. Można też sprawić, że fototapety i obrazy stworzą całkiem nowe mariaże, a dzięki temu aranżacja stanie się unikatowa i bardzo ciekawa.

Fototapeta jako tło dla obrazu

Dzięki nowoczesnym fototapetom na zamówienie możesz mieć na ścianie każdy istniejący deseń, wzór, fotografię, rysunek itd. To oznacza praktycznie niekończące się możliwości ciekawego zdobienia wnętrz, w tym również połączenia okładzin ściennych z obrazami. A oto dwa główne warianty rozwiązań dekoracyjnych z użyciem fototapet i obrazów:

  • Stary obraz i nowa fototapeta. Masz stary obraz? Może to pamiątka rodzinna, której nie chcesz się pozbyć za żadne skarby, a może to prezent od ukochanej osoby lub widoczek, który po prostu wyjątkowo lubisz. Nie chowaj go w kącie tylko dlatego, że wisi na ścianie od lat i trochę się znudził. Daj mu nowe życie za pomocą ciekawej ekspozycji z użyciem fototapety. Jak? Przyjrzyj się malunkowi i pomyśl, co w nim przyciąga wzrok? Może to być jakiś kolorowy detal albo element przyrody, który warto podkreślić odpowiednim tłem, które będzie do niego nawiązywać. Taki zabieg zawsze sprawia, że obraz nabiera zupełnie nowego, innego wyglądu.
Fototapeta Niespotykane niebo - Fototapety i obrazy - Demural
Fototapeta „Niespotykane niebo”
  • Nowy obraz i nowa fototapeta. Jeśli nie masz w domu takiego obrazu, który lubisz, poszukaj go w ofercie Demural. Następnie postępuj podobnie jak w poprzednim wariancie, czyli dopasuj do niego odpowiednie tło, które podkręci jego walory estetyczne. Mała podpowiedź, to nie musi być tło jednokolorowe, wszystko zależy do wyglądu obrazu. Czasami zdecydowanie lepiej może się zaprezentować np. na drobnym wzorze kwiatowym albo geometrycznym.

Fototapeta jak obraz – pomysły na ekspozycję

Możliwość zamawiania dekoracji ściennych na wymiar ma same zalety. Jedną z nich jest możliwość zdecydowania w jakiej formie chcesz mieć wybraną grafikę na ścianie. Praktycznie każda z to jednocześnie fototapety i obrazy, bo dostępne są w obu opcjach. Wystarczy dokonać wyboru w kreatorze zamawiania, podać wymiary, a także wykadrować wzór. Ale chcemy podpowiedzieć ci jeszcze jedną, pośrednią i bardzo ciekawą formę. Możesz zamówić fototapetę, która nie będzie zajmowała całej ściany. Może to być pas określonej szerokości sięgający od podłogi do sufitu, który umieścisz na środku albo w asymetrycznym położeniu. Po bokach ogranicz dekorację płaszczyzną wyłożoną cegłą, kamieniem, surowym betonem, ozdobnymi panelami lub tkaniną. Ten zabieg sprawi, że na ścianie pojawi się wydzielona dekoracja przypominająca obraz, ale z większym rozmachem. Dodatkowe podświetlenie grafiki podkręci efekt.

Fototapeta Łączymy kropki - Fototapety i obrazy - Demural
Fototapeta „Łączymy kropki”

Fototapety i obrazy – sprytne nawiązania

Obraz Rzeka marzeń - Fototapety i obrazy - Demural
Obraz „Rzeka marzeń”

Skoro już wiadomo, że wszystkie grafiki można zamawiać zarówno w postaci fototapety, jak i obrazu, warto wykorzystać tą możliwość i rozszerzyć dekorowanie wnętrza o kolejną ciekawą opcję. Na jednej ścianie powieś wybrany obraz na jednokolorowym tle, które w jakiś sposób nawiązuje do jego kolorystyki. Natomiast na ścianie sąsiedniej albo przeciwległej umieść fototapetę o dokładnie takim samym wzorze, ale już na całą ścianę. To oczywiście wariant do wnętrz o sporych rozmiarach i dla osób, które lubią odważne aranżacje, ale efekt jest kapitalny. Tak zestawione fototapety i obrazy w jednym pomieszczeniu to zmasowany atak grafiki. Dzięki temu rozproszeniu i wzajemnej korespondenci pomiędzy dekoracjami, przestrzeń zdecydowanie nie jest nudna.

Wskazaliśmy ci sposoby na to, jak połączyć fototapety i obrazy w jednym wnętrzu. Ilość wariantów jest wystarczająca, więc każdy wybierze coś dla siebie. Korzystaj z możliwości, jakie daje zamawianie dekoracji ściennych na wymiar i twórz wnętrza unikatowe, magiczne i klimatyczne. A kiedy jedna odsłona ci się znudzi, wróć po następną, będziemy czekać z nowymi inspiracjami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *