Fototapety powiększające wnętrze – przegląd najlepszych wzorów.

Dzisiejsze możliwości dekoracyjne to bardzo ciekawe zagadnienie. Stwierdzenie, że mamy do dyspozycji niezliczoną ilość materiałów i gadżetów do ozdabiania wnętrz to za mało, żeby określić cały potencjał. Za pomocą przeróżnych elementów dekoracyjnych jesteśmy w stanie tworzyć określony klimat, urządzać wnętrza tematyczne, przenosić się w inny wymiar albo w inną kulturę, a nawet wpływać na optyczny odbiór przestrzeni, którą dekorujemy. Takie właściwości mają przede wszystkim fototapety optycznie powiększające, dzięki którym można tworzyć niebanalne aranżacje we wnętrzach, ale też tworzyć iluzję zwiększania ich gabarytów.

Najciekawsze i najmodniejsze grafiki powiększające

To bardzo obszerna kategoria fototapet, bowiem zaliczają się do niej zarówno wzory z efektem 3D, jak i krajobrazy i artystyczne fotografie z głębią. Chcemy podpowiedzieć wam najciekawsze pomysły i zarazić tą dekoracyjną iluzją. Oto nasze najlepsze wzory z tej kategorii.

  • Urocza uliczka. Za pomocą takiej grafiki łatwo stworzysz wnętrze klimatyczne i przytulne, które nawiązuje trochę do wakacji. Takie zdjęcie, zwłaszcza wykonane z poziomu pieszego, doskonale wydłuża wnętrze i tworzy iluzję. Świetnie sprawdzi się w domu urządzonym tradycyjnie, np. w stylu rustykalnym lub śródziemnomorskim, ale można go też użyć jako kontrastu do sterylnego, nowoczesnego designu.
  • Pomost na jeziorze. Grafika, która za pomocą perspektywy pomostu wydłuża wnętrze, ale zarazem, dzięki widokowi na wodę, sprytnie je powiększa. Do tego wprawia widza w pewnego rodzaju relaksującą nostalgię i tworzy wyjątkowo błogi klimat w pomieszczeniu.
Fototapeta Niebieskie podium - Fototapety 3D - Demural
Fototapeta „Niebieskie podium”
  • Szeroka, słoneczna panorama. Jeśli nie wiesz jak otworzyć i radykalnie powiększyć niezbyt duży salon lub inne miejsce w domu albo firmie, spójrz na ofertę naszych krajobrazów panoramicznych. Tu znajdziesz niczym niezmącone widoki z dalą aż po horyzont. Duża ilość przestrzeni i słońca sprawia, że automatycznie nabieramy więcej powietrza w płuca i dostajemy zastrzyk energii. Takie cuda tylko z fototapetą optycznie powiększającą.
  • Futurystyczny tunel. Na tych, których serce skradł styl maksymalnie nowoczesny rodem ze stacji kosmicznej, czekają przeróżne grafiki z korytarzami i tunelami o wytrawnych, futurystycznych kształtach. Niektóre tylko wydłużają perspektywę, inne tworzą iluzję dodatkowego pomieszczenia, a jeszcze inne tajemniczo zakręcają, tworząc intrygujące wnęki.
Fototapeta Doskonały korytarz - Fototapety optycznie powiększające - Demural
Fototapeta „Doskonały korytarz”
  • Widok z góry na miasto. Każdy, kto był chociaż raz w hotelu lub biurowcu położonym w środku wielkiego miasta i miał okazję popatrzeć na okolicę z wysokiego piętra, wie, że to wyjątkowy widok. Niby miejska dżungla, z której chętnie uciekamy, a jednak ma w sobie wiele uroku i magnetyzmu. Spróbuj umieścić taki widok na całej ścianie, a nie pożałujesz. Ujęcie wykonane z góry, właśnie z wysokiej kondygnacji budynku to grafika, która dostarczy twojemu wnętrzu dodatkową, optyczną przestrzeń.
  • Odrobina betonowej geometrii. Pośród propozycji fototapet optycznie powiększających nie mogło zabraknąć grafik, które robią obecnie furorę. To wszelkiego rodzaju wzory składające się z regularnie lub całkowicie chaotycznie położonych bloków betonowych. Mogą być jednakowej wielkości albo całkowicie zróżnicowane, ale zawsze oferują ciekawą głębię i niepowtarzalną grę światła i cienia. Doskonale powiększą każde modne, nowoczesne wnętrze.

Fototapety optycznie powiększające – jak je wyeksponować?

W przypadku ekspozycji tego rodzaju dekoracji ściennych, niezależnie od tego, co przedstawiają i w jakim są stylu, ważne są dwie sprawy. Pierwsza to elementy maskujące, które sprawią, że iluzja trójwymiaru, długiej perspektywy czy dodatkowej przestrzeni stanie się bardziej wiarygodna. Warto postawić na tle dekoracji jakiś niski mebel lub inne, lekkie elementy wystroju, które nie zasłonią i nie popsują efektu, ale lekko zatrą linię łączenia się fototapety z podłogą.

Fototapeta Kolorowe kostki - Fototapety 3D - Demural
Fototapeta „Kolorowe kostki”

Druga niezmiernie ważna sprawa to oświetlenie. Dodatkowa porcja światła kapitalnie podkreśli oferowaną głębię i zwiększy efekt. Za dnia powinno je zapewnić bliskie sąsiedztwo okna, natomiast wieczorem przyda się dedykowane, specjalnie ustawione światło, dostosowane do tego, co przedstawia fototapeta optycznie powiększająca. Ten zabieg sprawi, że twoja aranżacja na wszystkich zrobi wrażenie, a ciebie samego będzie codziennie zaskakiwać na nowo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *